Життя в UWC
The United World Colleges, або Міжнародні Об’єднані Коледжі, - це група з 18 коледжів, яка об’єднує молодих людей віком 16-18 років задля отримання диплома Міжнародного Бакалаврату, волонтерства та розроблення ідей для покращення світу та місцевих громад.
Ідеологом руху UWC був німецький педагог Курт Хан. Концепція Холодної війни була для нього незрозумілою, адже люди, які один одного зовсім не знали, були розділені ненавистю та пропагандою. Він прагнув об’єднати молодь з усього світу задля сприяння миру, єдності та міжнародній співпраці. Незважаючи на те, що ця ідея зародилась у далекому 1962 році, місія UWC залишається актуальною і сьогодні.
Ядром програми є віра у те, що освіта – це рушійна сила, яка може встановити мир та рівність у всьому світі. У кожному коледжі навчаються приблизно 200-300 студентів із понад 90 країн світу. Кожен з них займає активну позицію в суспільному житті своєї країни і прагне покращити життя людей на своїй батьківщині або в інших куточках планети, а також сприяти вирішенню глобальних екологічних, культурних проблем або конфліктів.
Життя в UWC надзвичайно активне і динамічне. Кожен коледж надає широкий вибір позакласних гуртків - від українського гопака до китайського танцю дракона й пожежної школи. На початку навчального року фіналіст має можливість спробувати свої сили в різних гуртках і предметах, а наприкінці місяця він має повідомити про свій остаточний вибір.
Культурні вечори та різноманітні виступи є невід’ємною частиною UWC. Учні мають змогу поділитися своїми вміннями й талантами, а також познайомити громаду зі своїми традиціями та культурою, дізнатися про традиції інших країн.
Думка кожного учня дуже цінуєтся, а тому щомісяця в більшості коледжів відбуваються так звані «громадські збори», де учні та вчителі можуть поділитися своїми скаргами та пропозиціями для того, щоб зробити життя в коледжі максимально комфортним для кожного та запевнити, що воно відповідає ідеалам UWC.
Найпоширеніший початок речення в UWC - “In my country…” («У моїй країні...»). Цю фразу можна почути не лише на уроці, за обіднім столом, у розмові між друзями, а й на форумі глобальних питань. На таких форумах учні мають можливість підготувати презентацію на глобальну тему, яка їх цікавить. Тема може бути дуже широкою (наприклад, торгівля людьми) або дуже вузькою (наприклад, легалізація маріхуани в США). Через такі форуми учні можуть не лише ознайомитися з семантикою заданої проблеми, а й поділитися досвідом вирішення подібних питань у своїй країні й дізнатися, як вони самі можуть допомогти вирішенню проблеми.
Щороку учні мають змогу втілити свої ідеї покращення світу в реальному житті протягом Project Week (Тижня проектів). Під наглядом учителів учні розробляють план та бюджет проекту і втілюють його в життя. Наприклад, група учнів з Li Po Chun UWC, що в Гонконгу, щороку проводить заняття арт- та драматерапії з підлітками-жертвами сексуальної експлуатації в реабілітаційному центрі в Камбоджі.
Стосунки з учителями в UWC нестандартні, адже вчителі живуть у гуртожитках разом з учнями й часто просять звертатися до них по імені. Викладачі походять з різних куточків світу і дуже зацікавлені в тому, щоб побачити світ очима своїх учнів. Вони допомагають учням планувати проекти і завжди раді допомагати їм у втіленні ідей. Однак перш за все, вчителі розуміють, що у такому юному віці бути далеко від дому надзвичайно важко, тому вони роблять все для того, щоб створити домашню та комфортну атмосферу для своїх студентів.
По прибутті учні знайомляться зі своїм випадково призначеним наставником , який щотижня збирає учнів, щоб дізнатися про їхнє самопочуття та поділитися враженнями. Половина учнів у групі на другому курсі, половина - на першому. За традицією другокурсники наглядають за новими учнями, стають їхніми першими близькими друзями.
Досвід в UWC унікальний для кожного – твоя особистість, походження, розташування коледжу, друзі та вибір професії неодмінно вплинуть на нього. Злети і падіння, близька дружба, критичне мислення та натхнення не зникають після випуску. UWC стає частиною тебе.